Prawo podatkowe

Problem z prawem podatkowym

Benjamin Franklin miał niegdyś powiedzieć

„Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”.

Od podatków, a tym samym prawa podatkowego nie sposób uciec. Każdy na co dzień ma kontakt z podatkami, czasem nie zdając sobie z tego sprawy.

Niestety w Polsce prawo podatkowe jest skomplikowane, a nasze ewentualne błędy lub zaniechania mogą być daleko idące w skutkach. Skomplikowaniu prawa podatkowego sprzyjają jego częste nowelizacje, jak również rozbieżności w praktyce stosowania prawa podatkowego w zależności od konkretnego urzędu skarbowego. Z tego względu podatnicy często mają problem z ustaleniem, czy konkretny przepis prawa podatkowego jeszcze obowiązuje, czy też zmieniła się interpretacja przepisów i daną normę należy rozumieć w inny sposób.


Gdy nie wiesz, jak zacząć

Kancelaria Szulik&Puszcz wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i świadczy usługi prawne w zakresie prawa podatkowego zarówno dla osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Korzystając z naszych usług w zakresie prawa podatkowego ograniczacie Państwo ryzyko i unikniecie Państwo kosztownych pomyłek w zakresie podatków. Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy w sprawach prawa podatkowego, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Pomożemy państwu rozwiązać problemy z zakresu prawa podatkowego, niezależnie od tego, czy chcecie Państwo zoptymalizować płacone przez Państwa podatki, czy odwołać się od decyzji KAS.

Nasza Kancelaria współpracuje na co dzień na zasadzie B2B z kancelariami podatkowymi oraz doradcami podatkowymi, tak, by świadczyć Państwu usługi najwyższej jakości.

Nasze usługi obejmują w szczególności:

bieżące porady
doradzamy w zakresie podatków dochodowych, podatku VAT, akcyzy, podatku od nieruchomości a także podatku od czynności cywilnoprawnych, czy podatku od spadków i darowizn;

uzyskanie interpretacji podatkowej
w imieniu klientów bierzemy udział w postępowaniach o wydanie indywidualnych interpretacji podatkowych
pomoc w postępowaniach sądowych i administracyjnych z zakresu prawa podatkowego

zwrot podatku VAT
pomagamy w postępowaniach w sprawie zwrotu podatku VAT

opinie prawne
sporządzamy profesjonalne opinie prawne z zakresu prawa podatkowego

analizowanie umów pod kątem skutków podatkowych

optymalizacja podatkowa działalności gospodarczej
zaplanujemy działania w państwa firmach, tak by zgodnie z prawem zminimalizować obciążenia podatkowe.

przygotowanie analiz due diligence z zakresu prawa podatkowego

reprezentowanie klientów w sprawach celnych